Sağlıklı Dişlerle
Hayata Gülümseyin...
Telefon Randevu İçin 182
25.04.2016

Huzurevine Diş Sağlığı Ziyareti…

 

Merkezimiz yönetici ve uzman diş hekimleri ile  “Hasta Okulları Projesi” kapsamında Zübeyde Hanım Yaşlı Bakım Merkezi’nde eğitim ve ziyaret gerçekleşdi.

Verilen eğitimde Karşıyaka ADSM Diş Eti Hastalıkları Uzmanı Dr. Dt. Başak Kaval “Diş Eti Hastalıkları ve Ağız Bakımı” konusunda bilgi verdi. Kaval “Ağız bakımının yeterli düzeyde sağlanamaması durumunda ağız içinde biriken mikrobiyal plak dişeti hastalıklarının oluşmasına neden olur. Dişin çevre dokularında yıkıma neden olan bu hastalıkları önlemek için ise ağız bakımımızı yeterli düzeyde sağlamamız gerekir. Günde en az iki kere diş fırçalamanın yanı sıra diş ipi kullanımı ve dil temizliği de ihmal edilmemelidir.” dedi.

Protez Uzmanı Dr. Dt. Seniha Baba “Protezler ve Bakımı” konusunda bilgi verdi. Baba “Diş protezleri kaybedilen dudak yanak desteği, çiğneme ve konuşma fonksiyonlarını geri kazandırmakla beraber estetik ve psikolojik yönden iyileşme sağlar. Böylece yaşam kalitesi yükselir. Protezlerin başarılı bir şekilde kullanılmasında günlük protez bakımının büyük önem taşıdığı unutulmamalıdır. Hastaların diş hekimlerinin talimat ile önerilerine uyması önemlidir ve diş hekimi kontrolleri ihmal edilmemelidir” dedi. Ayrıca Oral Diyagnoz ve Radyoloji Uzmanı Dr. Dt. Selin Ergün ise “Ağız Yaraları” konusunda Huzurevi sakinlerini bilgilendirdi.

Diş implantı konusuna değinen Karşıyaka Ağız ve Diş Sağlığı Yöneticisi Dr. Dt. Yıldızhan Altınışık ve ekibi eğitim sonunda tedaviye ihtiyaç gereken konularda huzurevi sakinlerini kuruma davet ederek Yaşlılar Haftalarını kutlayarak karanfil dağıttı.

Verilen eğitimden oldukça memnun kaldıklarını ifade eden huzurevi sakinleri “Bilmediğimiz konular hakkında doktorlara sorular sorduk, hepimizi aydınlattılar. Bizleri düşünüp buralara kadar geldikleri için hepsine çok teşekkür ediyoruz.” dedi.