Sağlıklı Dişlerle
Hayata Gülümseyin...
Telefon Randevu İçin 182
31.07.2014

Personelimiz İlk Yardım Eğitimi aldı...

ONUN TEK CANI VAR ODA SİZE EMANET OLABİLİR…

İLK YARDIM ÖĞRENİN…

İlk yardım eğitimi toplumumuzda kaza sonrası ölümlerin en aza indirilmesi için gerekli yetişkin eğitim konularındandır. İlk yardıma muhtaç kişilere ilk olarak ulaşacak olanların ilk yardım eğitimi almış kişiler olması ve yapacağı doğru uygulamalar birçok hayatın kurtulmasına ya da yaralının yanlış uygulama ile sakat kalmasının önlenmesi için çok önemlidir…

Gerek içinde yaşadığımız ortamdan kaynaklanan ve gerekse gitgide artan çevresel etkenlerden ileri gelen çeşitli olaylarda ve insan hayatını tehlikeye atan durumlarda kişilerin bazı basit bilgi ve becerilerle donatılmış olması sonsuz yararlar sağlamaktadır.

Hayat ne yazık ki, bazen acı sürprizler yapabilmektedir. Hayatın sürprizlerine hazırlıklı olmak için, hayat zamanla yarıştığında çaresiz kalmamak için ilkyardım öğrenmek gerekir.

Bu amaçla yola çıkan İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği İlk Yardım Eğitim Merkezimiz (ÇİDEM) eğitimlerine hız kesmeden devam ediyor. Profesyonel eğitmen kadromuzla uluslar arası standartlarda eğitim veren merkezimizin son konukları Karşıyaka  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi çalışanları oldu.

23-24 Temmuz 2014 tarihleri arasında Doç.Dr. Murat Anıl, Hemş.Yazgülü Kaya ve Hemş.Ayşen Özel tarafından verilen eğitimde, katılımcıların bilgileri güncellenerek en son bilgi ve yenilikler anlatıldı. Cansız mankenler üzerinde uygulama fırsatı bulan katılımcılar eğitimden oldukça memnun kaldı. Program sonunda sınava tabi tutulan katılımcıların başarılı olmaları halinde Sağlık Bakanlığı onaylı “İlk Yardımcı Sertifikası” almaya hak kazanakcakları belirtildi.